Због температурних осцилација и изразито високих температура за ово доба године, пацијенти највише зову Хитну помоћ због кардиоваскуларних тегоба. Повећан је и број интервенција због инфаркта срца, због чега лекари апелују на посебан опрез и редовно узимање терапије.

Служба хитне медицинске помоћи има око тридесетак интервенција током 24 сата што је константан број од почетка године,само се смењују тегобе због којих их пацијенти позивају, наводи др Михаела Будимски Солдат, специјалиста ургентне медицине. Како објашњава, у протеклих неколико дана најугроженији су били кардиолошки пацијенти, а ова служба готово свакодневно има по један случај инфаркта срца који мора да се превезе на Институт за кардиоваскуларне болести у Каменици.

Тегобе кардиолошке природе могу за последицу да имају и мождани удар, односно комликације неуролошког система, због чега наша саговорница саветује узимање прописане терапије, као и мерење крвног притиска, а ови савети се односе и на млађу популацију, будући да је примећено да се старосна граница спушта када су у питању кардиоваскуларне сметње.

Сви који позивају Хитну помоћ добиће савет диспечера, док служба излази на интервенцију у случајевима који спадају у први ред хитности, односно уколико дође до губитка свести, код болова у грудном кошу, гушења и отежаног дисања, као и код саобраћајних незгода и траума.