Магазин Дани

Привреда

РПК: Чаба Керн лидер у пословању за 2024. годину

Редакција Дани | 5. децембар 2024. | 13:21 | Привреда

РПК: Чаба Керн лидер у пословању за 2024. годину

У Регионалној привредној комори Севернобачког управног округа одржана је седница Парламента привредника на којој су додељене годишње и јубиларне награде. За лидера у пословању за 2024. годину проглашен је Чаба Керн, власник компаније „Цим гас“.

Добитници годишњих награда Регионалне привредне коморе су за сектор индустрије компанија „Виенербергер“ из Кањиже, у сектору пољопривреде „Геби“ из Чантавира, док је у сектору услуга награда припала Ауто кући „Алфа“ из Суботице. Лидер региона у пословању ове године био је Чаба Керн, власник „Цим гаса“. Како је оценио, награду доживљава као признање за животни рад и она је резултат тимског рада запослених у компанији.

„То није заслуга моја, него мојих сарадника у „Цим гасу“ који постоји више од 33 године и ради на програму грејања, хлађења и вентилације. Са овим тимом имамо позитивне резултате, свих 33 године они су позитивни, плаћамо све доприносе, сви су пријављени и радимо легално у потпуности. Резултат тог успеха је рад, рад и рад. Желимо поштено и на време да услужимо наше суграђане, а кад су они задовољни и ми смо задовољни“ – изјавио је Керн.

На седници Парламента привредника речи је било и о извозу за Кину. Захваљујући споразуму о слободној трговини који је Србија потписала са Кином и који је на снази од 1.јула ове године, српској привреди отворена су врата овог најмногољуднијег тржишта. Привредници су имали прилику да чују која је роба тражена, па иако се ради о тржишту са великом језичком баријером, због чега је комуникација отежана, у питању је велики потенцијал за нашу привреду.

„Показало се да као земља имамо потенцијал у прехрамбеној индустрији, за ту врсту производа проблем може бити транспорт, али оно што је занимљиво је да имамо потенцијал у хемијској индустрији, у производима машинске индустрије, такође за возила која се користе у индустријске намене која већ имају прођу на овом тржишту. За сада се највише извозе руде и концентрати бакра и извози се одређено дрво, али управо идеја јесте оваквих радионица и састанака да се више прича и о производима хемијске и фармацеутске индустрије и неких других виших фаза обраде и прераде који могу наћи своје место код кинеског потрошача“ – истакла је др Јелена Васић, руководилац Центра за стратешке анализе, аналитику, планирање и публикације ПКС.

На дневном реду седнице нашла се и презентација Центра за дигиталну трансформацију Привредне коморе Србије о подршци малим и средњим предузећима у дигиталној трансформацији и примени вештачке интелигенције у пословању, а речи је било и о плану рада Регионалне привредне коморе за 2025.годину.

Остале вести из ове категорије