За непуна четири месеца, од петог маја па закључно са другим септембром, у Суботици је одобрење за вакцинацију против ковида 19 добило 259 деце узраста од 12 до 18 година. Како из Дечјег диспанзера појашњавају прво је у мају стигло званично одобрење да вакцину произвођача „Фајзер- Бионтек“ могу да приме старији од 16 година, да би 12.јуна старосна граница била померена и на сву децу старију од 12 година.
За разлику од пунолетних грађана који по вакцину иду директно на пункт за имунизацију, процедура је у овом случају нешто другачија, па је прво потребно да деца заједно са родитељима дођу код педијатра на преглед, који у случају да не постоје здравствене препреке даје одобрење за вакцинацију.
Како су се ђаци пре два дана вратили у клупе, а почетак школске године носи и епидемиолошки ризик, саговорница апелује и на родитеље и на децу да се придржавају мера предострожности, као и да се деца у што већем броју вакцинишу како би се дошло до колективног имунитета.
Из Дечјег диспанзера поручују и да према доступним подацима код вакцинисане деце нису забележене нежељене реакције.