Епидемиолошка ситуација у нашем граду последњих неколико дана је у погоршању, те се може описати као несигурна са тенденцијом даљег погоршања, због чега из Опште болнице Суботица апелују на суграђане да се придржавају свих мера наложених од стране Владе Републике Србије и градског Кризног штаба. Поштовањем мера се у наредних десет дана може очекивати стабилизација ситуације, у супротном већ до краја ове недеље нас очекује значајан пораст новозаражених у нашем граду, кажу у овој здравственој установи.

Током претходна 24 часа, у Респираторној амбуланти Опште болнице Суботица прегледано је 23 пацијента, тестирано је 18 пацијената, од којих је осморо задржано на Одељењу за инфективне болести где се лече пацијенти позитивни на ковид-19. Укупан број хоспитализованих особа је тренутно 47, од којих је 31 особа са утврђеним присуством коронавируса.

Општа болница Суботица, сада хоспитализује све пацијенте са територије Севернобачког округа код којих постоји сумња на постојање ковид инфекције или пнеумоније, док се изузетно тешки случајеви транспортују у Клинички центар у Новом Саду.

Из болнице кажу да су све епидемиолошке мере и просцедуре које захтевају ковид болнице, те да се труде да се свим пацијентима пружа максимална нега и помоћ, али наглашавају да је са свакодневним великим приливом новозаражених тешко дугорочно одржати оптималан рад болнице.

Кључ решења је у поштовању свих мера и препорука које прописује струка, у супротном ускоро се и у нашем граду може очекивати ситуација слична оној у „жариштима“.

Зелени део болнице, односно сва остала одељења у суботичкој болници и даље раде редовно, амбулантно-поликлинички систем није обуставио, нити смањио пријем, лечење и збрињавање пацијената. Међутим, уколико се повећање броја оболелих буде наставило и у наредном периоду, доћи ће до проширења цовид делова у Општој болници Суботица, што са собом повлачи и измене режима рада других одељења и повлачење здравствених радника који ће бринути о инфицираним ковидом-19.