Погањем венаца крај бисте Балинта Вујкова и одавањем почасти познатом суботичком књижевнику, симболично су завршени 19. по реду Дани хрватске књиге и речи. Награда за животно дело на подручју књижевности ове године отишла је у руке Матије Молцера, песника, пијанисте, преводиоца, композитора, сликара и књижевног критичара. Како је сам истакао, веома је изненађен, јер у родном граду никада није добио ни једно признање. Иако је добијао бројна признања у свету и региону, ова, како је рекао, има посебан значај, будући да су он и Балинт Вујков били дугогодишњи пријатељи.
Манифестација посвећена хрватској књизи и речи ове године протекла у значајно другачијим околностима, уз поштовање свих мера против ширења вируса ковид 19, истичу организатори, што је све било посебно тешко, будући да је смањило број посетилаца, а неке догађаје преселило и у онлајн свет.
Уз Матију Молцера, награду за најбољу књигу добио је Емерик Павић, док је Антун Густав Матош награђен за најбољу књигу поезије од 2017. до 2019. године.