У Савременој галерији Суботица, протеклог петка отворена је изложба под називом „Интервенције“, београдског аутора Милорада Младеновића.
Изложба „Интервенције“ приказује део докторског рада уметника Милорада Младеновића, аудио-видео инсталацију Писмо пријатељу и цртеже инспирисане радом Вилијема Мориса који се у две целине баве статусом текста у друштвеној комуникацији кроз медије цртежа, инсталације, видео записе и дигиталне форме. Ови радови приказани су у оквиру поставке под називом „Непосредни контекст“ крајем прошле године у Културном центру Београда, након чега је комплетна инсталација требалао да буде премештена у Савремену галерију Суботица. Подстакнут посебношћу палате Рајхла Ференца, аутор је одлучио да промени концепт који је био прилагођен београдском простору и урадио је неколико интервенција које показују концептуално схватање историје и садашњости овог сецесијског здања.
Милорад Младеновић, аутор изложбе: „Идеја мог стварања је увек била да радове не треба селити са места на место, него оживети уметност. Кад се негде појавите ви треба да урадите и покажете нешто ново, те сам у том смислу желео да овде поступим на тај начин. Имао сам до сада две изложбе, једну у салону Музеја савремене уметности 2012. године а другу у Културном центру у Београду прошле године, које су биле конвенционалне изложбе са пуно радова, текста и размишљања и некако ми је та последња изложба помогла да донесем одлуку и кренем ка својим почецима – интервенцијама у простору, промишљањима простора, макетама или фотографијама у простору као и начину на који ми осећамо и опажамо своје присуство у одређеном простору.“
Током једномесечног трајања изложбе, посетиоцима је омогућен и приступ простору Саверемене галерије који се иначе не користи као изложбени, али је уступљен Младеновићу који га је кроз други део инсталације „Без назива“ на посебан начин обогатио концептуалном уметношћу.