У Суботичкој Синагоги пуштена је у рад аудиовизуелна презентација на седам језика, посетиоци ће моћи да користе и дигиталне водиче, а такође је постављена и рампа за особе са инвалидитетом. Из Фондације „Суботичка Синагога“ поручују да је тиме коначно завршена вишедеценијска обнова овог објекта, који је у међувремену постао део туристичке понуде града.

Улаз са бочне стране сада ће, захваљујући рампи, моћи да користе и особе са инвалидитетом, као и породице са децом, а и сам обилазак Синагоге од данас ће бити садржајнији јер ће посетиоци више информација моћи да добију путем аудиовизуелне презентације: два велика екрана на додир и 24 дигитална водича. У питању је стална поставка у виду дигиталне интерактивне изложбе и доступна је на седам језика: српском, мађарском, хрватском, буњевачком, енглеском, немачком и хебрејском.

Аудиовизуелна презентација Синагоге рађена је у сарадњи са компанијом ИЦБ тецх из Суботице, а могу је користити и слабовиде особе, док дигиталне аудио водиче могу да користе и слепе особе.

Суботичка Синагога је ове године прославила 120 година постојања, а овај бисер мађарске сецесије је само ове године посетило око 30.000 људи.