Ретроспективна изложба Јаноша Нађпастора, као четврта самосталана по реду, отворена је у галерији Отвореног универзитета. Изложбу је приредила Ликовна секција Хрватског културног центра „Буњевачко коло“ поводом петнаест година чланства Нађпастора при њиховој секцији.
Ликовна секција Хрватског културног центра „Буњевачко коло“, једном годишње организује изложбу посвећену свом члану, одабраном сликару. Ове године та част припала је Јаношу Нађпастору, који се пре петнаест година прикључио раду ове ликовне секције. Поред мноштва заједничких, ово је тек четврта самостална изложба Нађпастора, који се од 1970. године активно бави сликарством. Изложба „Ретроспектива“ приказује око 47 година сликарског стваралаштва кроз 28 изложених радова. Копирајући велике мајсторе и учећи од великих суботичких академских сликара, Јанош је на белом платну уљаном техником највише сликао портрете, а затим мртву природу, пејзаже и актове.
Јанош Нађпастор, сликар: „Свако треба да остави неки траг у свом времену, међутим, ја то обрнуто радим. Мене је прегазило време и ја стварам у стилу старих мајстора и негујем проверени стил – реалистички академизам. Радим га на свој начин, грубо речено копирајући старе мајсторе и онда у ту реплику убацим неки свој детаљ, који се мени чини да неће кварити суштину главног објекта на слици. Тако највише учим, а ја волим да учим и учићу док сам жив.“
Изложбу „Ретроспектива“ отворили су уметници и критичари, као и звуци тамбурашког оркестра младих из „Буњевачког кола“. Поставка радова Јаноша Нађпастора, отворена је наредних шест дана.