Након „Пице са ананасом“, стиже и дугометражни играни филм „Мање вероватно“. Аутор је Стефан Оровец, који је и у улози режисера заједно са редитељком Реом Мемић из Сарајева, а премијера се очекује на лето.
Снимања су почела након Божића, а окончана су пре неколико дана. Владан Грбић већ други пут сарађује са Оровецом, глумио је и у претходном његовом филму, а каже како се нада да ће оправдати очекивања како аутора, тако и публике.
- Ово је био много много већи изазов јер смо ноћима снимали, променио ми се тотално ритам сна, и са те стране било је доста напорно као што се види по мом лицу и бубуљицама. Али успели смо, и заправо и није било толико тешко, јер смо знали за шта радимо, и знали смо шта нас очекује, тако да могу да кажем да сам уживао у свему овоме, да ми уопште није пало тешко.
Продуцент филма, Вуксан Бурзан, наводи да је план да се са филмом опробају и на фестивалима како у Србији, тако и ван земље.
- Неко прво приказивање се очекује негде у јулу, бар се ми искрено надамо да ће бити тако. А нека већа премијера ће бити баш у том периоду када почињу празници, значи новембар-децембар, да поклопимо ту неку празничну магију филма, атмосферу филма са атмосфером празника која ће почети у децембру.
Претходни кратки филм, „Пица са ананасом“ је била прича о једном младом писцу, који одлучује да себи одузме живот преко компаније која пружа услуге савршеног последњег дана. Кроз метафоре, филм је говорио о томе колико је битно допустити себи да будемо срећни и о великом значају малих животних ствари. Аутор и глумац Стефан Оровец каже да се и овај пут потрудио да људима прикаже важност свакодневних ситница, и упркос томе што претходна, и ова прича има тужнију црту, не мисли како је све сиво у нашем граду, већ да треба више да обратимо пажњу на то како да учинимо себе срећнијим.
- Па заправо ова прича није толико несрећна. Кад бих морао да окарактеришем жанр, то би била нека романса-комедија, са доста елемената драме. Имамо два пара који су да тако кажем „комични“, и имамо тај један пар који је драматичан, али и даље не мислим да је Суботица несрећна, него просто ја сам писао сценарио, и дуго ја слушам у каквим су људи везама. Наравно, нису све везе несрећне, и то стоји, али поготово те везе на даљину, углавном то не функционише, некако сам се базирао на то. Када имамо људе који су у различитим градовима, или да не кажем државама, то углавном не функционише. И то ми је био главни мотив да напишем ову причу.
У Филму „Мање вероватно“ играју полазници суботичког Киш театра, оригиналну музику за филм ради Павле Звекић, а директор фотографије је наш колега, камерман ТВ Суботице, Михајло Планкош.