На новој сцени Народног позоришта суботички глумци требало је да заиграју управо сада – крајем 2020. године. Ипак, то се није догодило јер је пандемија коронавируса одложила и последњи рок за завршетак зграде Народног позоришта.

Глумци улазе у четрнаесту годину без адекватних услова за рад – у некадашњој хали фабрике чипке „Младост“, која је требало да им буде привремена „кућа“ свега пет година. Привремено, постало је предуго, а проблеми свакодневица на коју су отупели.

Млађи чланови ансамбла за боље ни не знају – Милан Вејновић у Суботицу је дошао 2008. године, када је како истиче, на месту где је некад било позориште – затекао огромну рупу.

Судбину ансамбла на спрском језику деле и колеге из Драме на мађарском- и они имају своју салу за пробе која је у једнако лошем стању.

Упркос свим недаћама, Народно позориште у сезони има чак осам премијера. Садашњи управник, Милош Станковић, који дели судбину колега, јер у исто време и глумац, назива сваку премијеру – чудом. Како додаје, неопходно је да што пре добију адекватне услове за рад, као и најмање две позоришне сале.

Зграда Народног позоришта споља је завршена. Остало је да се ураде све унутрашње инсталације у пробним салама, као и њихово опремање, уређење комерцијалних простора, као и комплетни радови у концертној дворани. Нови рок за завршетак је крај 2021. године.