Магазин Дани

Друштво

Како до употребе дигиталне имовине у пословању ?

Санела Симеуновић | 7. јун 2024. | 10:39 | Друштво

Како до употребе дигиталне имовине у пословању ?

Шта је дигитална имовина, како се она користи у пословању и на које начине привредници могу ићи у корак са новинама на тржишту, представљено је данас свим учесницима семинара под називом „Употреба дигиталне имовине у пословању”. Организатор предавања је Привредна комора Суботица, уз подршку Покрајинског секретаријата за привреду и туризам.

Поред објашњења шта је дигитална имовина, на семинару се говорило о њеној примени у пословном сектору, могућности прикупљања додатног капитала у пословању издавањем дигиталног токена код Комисије за хартије од вредности Републике Србије и Народне Банке Србије, примању уплата из иностранства и у земљи у дигиталној имовини, законским оквирима, могућностима које пружа у привреди и туризму, као и другим темама. Наша земља била је међу првим државама, које су донеле Закон о дигиталној имовини.

-Тренутно у свету имамо једну „трку” за регулативама, где се државе такмиче ко ће пре регулисати дигиталну имовину, како би што пре блоцкцхаин технологија и криптовалуте кренуле у употребу- објашњава Иван Андрејевић.

Према тренутно доступним информацијама, блоцкцхаин технологију и криптовалуте у свету користи преко пет одсто становништва. Само предавање обухватило је три најзначајнија сегмента.

-Прво како путем дигиталне имовине може да се прикупља капитал, друго како се вишак слободних средстава може уложити у дигиталну имовину и на тај начин остварити одређени приноси уз одређену дозу ризика. Под три, могућност трансфера вредности путем дигиталне имовине- каже испред Црyпто12, Богдан Вујовић.

Ово није будућност, ово је садашњица, истакао је покрајински секретар за привреду и туризам, др Ненад Иванишевић. Циљ је да нашим привредницима увек у реалном времену прикажемо новине у пословању.

-Управо тема коју већ више од годину дана обрађујемо, а то јесте дигитална имовина и све што је повезано са блоцкцхаин технологијом, показује опредељење Покрајинског секретаријата за привреду и туризам. То је да нашим привредницима увек у реалном времену прикажемо новине у пословању, а како би се они припремили за тржиште.

Томе у прилог говори и чињеница да је Покрајински секретаријат за привреду и туризам, као и Економски факултет у Суботици уз партнере из Мађарске, добио велики европски пројекат. Реч је о употреби вештачке интелигенције у области туризма, истакао је Иванишевић.

Остале вести из ове категорије