Магазин Дани

Привреда

Паметна табла захваљујући подршци за женско предузетништво

Маријана Толимир | 19. децембар 2023. | 11:24 | Привреда

Паметна табла захваљујући подршци за женско предузетништво

Центар за стане језике „Мариголд“ из Суботице добио је средства захваљујући којима је набавио интерактивну таблу за наставу. Школа је добила неповратна средства за набавку опреме у висини од 40 посто по Програму за подршку развоју женског предузетништва Фонда за развој, Министарства привреде и Регионалне развојне агенције Панонрег.

Паметна табла пружа бројне могућности – од задатака, игрица, приступа јутјубу, гледања анимација и филмова па све до тога да може да замени класичну белу таблу за писање. Тако однедавно изгледа настава за децу која уче енглески и италијански у школи „Мариголд“. По речима Санеле Шабовић, наставнице и оснивача школе, реч је о великој инвестицији, коју у овом моменту не би успели да купе без конкурса.

„Интерактивна табла је нешто што желимо да имплементирамо већ дуг период, с обзиром да представља врхунску технологију која би изазвала радозналост код наших полазника и исто тако интересовање да учеми кроз друге аспекте и да учење учинимо креативнијим и занимљивијим. Сам процес аплицирања је изгледао тако да смо прикупљали документацију, било је потребно направити пословни план и уз помоћ Љубице Месарош из Регионалне развојне агенције Панонрег смо све саставили како треба и прошли конкурс,“ навела је Шабовић.

По речима Љубице Месарош из Регионалне развојне агенције Панонрег, ове године владало је велико интересовање за бесповратна средства по Програму за подршку женском предузетништву и чак десет клијената се обратило агенцији за помоћ и успешно конкурисало.

„Код овог програма било је потребно да је жена предузетница или да је 50 одсто власништва привредног друштва на жени и могли су да конкуришу за набавку опреме, за техничко и инвестиционо одржавање или адаптацију пословног простора и оперативне трошкове. Код женског предузетништва, могли су да узимају возила или софтвере и рачунарску опрему. Углавном су се јављала предузећа која се баве производњом, али имамо и део који се баве услугама, попту школе. Претходних година је акценат био на производњи, а ове да услов да буду жене предузетнице,“ објашњава Месарош.

Максималан износ вредности инвестиције је био до шест милиона динара, али су углавном привреднице конкурисале за исносе до једног милиона, од чега чак 40 посто не морају да враћају.

Остале вести из ове категорије