Након шест месеци Ангио сала је поново прорадила и то захваљујући куповини агрегата који је неопходан у случају нестанка струје. Новац је по хитном поступку обезбедила Покрајинска влада у висини од 18 милиона динара, након чега су почетком децембра процедуре поново почеле да се обављају.
Проблем са алтернативним напајањем у Ангио сали примећен је крајем маја због чега се стало са свим интевенцијама. Након пола године а захваљујући куповини агрегата који ће служити и за напајање других јединица у болници, попут магнетне резонанце, настављене су интервенције, наводи в.д. директора Опште Болнице др Саша Џелебџић.
Након што су се стекли сви услови за безбедан рад, први пацијент примљен је 9. децембра, а закључно са данашњим даном урађено је више од 100 интервенција и процедура, од чега је 21 случај био инфаркт миокарда, истиче наш саговорник. Сала за сада ради у елективном режиму до 13 часова радним данима, док се пацијенти након тог периода шаљу у Каменицу.
У Ангио сали тренутно раде два интевентна кардиолога, један интервентни радиолог, једна лекарка је на специјализацији, тим чине и два млада клиничка лекара који су на обуци и четири сестре инструментарке и четири рендген техничара. Такође, болница може да се похвали и са најсавременијом опремом, поручује др Џелебџић.
Новина је и да је од 19. децембра формирана полунитензивна јединица са шест постеља, док ће Ангио сала по најави др Џеледбжића, који је иначе један од два интервентна кардиолога, ускоро постати Одељење за инвазивну кардиологију и ангио салу коју ће чинити три целине: интервентна кардиологија, поремећаји ритма и имплантација пејсмејкера и интервентна радиологија.