У ОШ „Јован Јовановић Змај“организован је Дан за таленте под мотом „ Змајеве младе наде“, на ком је шест ученика ове школе јавности представило свој талент.

Змајева млада нада, Маја Остојић, успешна је у одбојци, тренира је тек три и по године, а већ је део репрезентације Србије. Она поручује свим њеним вршњацима да никад не одустају од свог циља.

Јован Томић има бројне таленте, па се нижу његови успеси из математике, физике и свирања клавира. Како у школи има све петице, нада се да ће бити вуковац, па и ђак генерације. Својој школи се овај пут представио на клавиру, одсвиравши три композиције.

Петакиња Вишња Вилов истиче се у рецитовању, а била је учесник републичке смотре рецитатора две године заредом.

Дан за таленте организован је по први пут у овој школи, а на њему су надарени ученици јавности представили оно у чему су најбољи. Неки од њих врсни су у науци, уметности или спорту, док некима просто све иде од руке, додаје директорка.

Тим за таленте чинило је наставно особље ове образовне установе.