У току је проширење гасне мреже на две локације у укупној дужини од око 5800 метара. У ужем центру граду ради се 285 метара, док ће се на Палићу дистрибутивна гасна мрежа изградити у 11 улица, а заинтересовани становници овог дела града већ до краја године могу да се прикључе, поручују из ЈКП „Суботицагас“.
Проширење је започело у улицама Трг Цара Јована Ненада, Трг Републике и Матка Вуковића, а након што радови буду завршени, на гас ће моћи да се прикљући око 100 стамбених и пословних потрошача.
Изградњом дистрибутивне мреже на Палићу од ове зиме на гас ће се моћи грејати становници улица: 49. Нова, 50. Нова, 51. Нова,52. Нова, Улица Хајдуково, 54. Нова, 55. Нова, Улица Палић салаши, Хоргошки пут десна страна ка аутопуту, Гробљанска и Костолањи Арпада, а радови би требало да буду готови до почетка септембра.
ЈКП „Суботицагас“ је у свом Програму пословања за ову годину предвидео осам километара дистрибутивне гасне мреже, а осим ове две локације, проширење је у плану и на Биковачком путу.
На гасну мрежу се сваке године прикључи око 300 нових корисника, а тренутно их има више од 11.000. Ипак оно што се разликује у односу на претходну, јесте да ове године неће бити погодности у виду ниже цене прикључка.