Завичајни дани, традиционално се организују у нашем граду током септембра. У склопу програмских активности које претходе централној манифестацији, Завичајно удружење „Банија“, организовало је јуче богат спортски и културно-уметнички програм у Бајмоку, који је окупио велики број чланова Удружења и других гостију.
Неговање традиције и обичаја, чување успомена на крајеве из којих су због грађанског рата избегли, циљеви су Завичајног удружења „Банија“.
„Сматрамо да неговањем сећања на наш завичај, негујемо и себе и неговањем сећањем на завичај ми заправо и даље смо тамо иако смо заправо растављени простором, нисмо душом и срцем. Ми сматрамо да је завичај битна одредница сваког човека, јер човек који изгуби завичај, изгубио је и део себе.“ рекао је Саша Граворац, ЗУ Банија Суботица
У склопу манифестације, одиграна је фудбалска утакмица између пионира ФК Раднички 1905 из Бајмока и ФК Препород, а потом као посластица за све присутне, снаге на терену одмерили су Завичајна селекција Републике Српске и Републике Српске Крајине са ветеранима Црвене звезде, које су са клупе бодриле фудбалске легенде Драгослав Шекуларац, Душан Маравић, Милош Шестић, Стеван Остојић, Станислав Караси и Александар Марковић. Крајњи резултат био је 3:2 за домаће фудбалере.
„Мислим да ветерани Црвене звезде морају боље да играју, више да тренирају и да посвете пажњу. Они носе велико бреме и надам се да ће послушати моје савете који су добри и за њихово здравље и да ће побољшати игру како би уживао у наредним утакмицама.“ објашњава Драгослав Шекуларац
Фудбалска утакмица била је емотивна за Душана Дуду Маравића, некадашњег фудбалера Радничког из Бајмока који је пре 59 лета управо из мале бачке варошице прешао у редове некадашњег првака Европе.
„Мени много значи за морал и када почнем да мислим шта се све дешавало у том периоду и са Радничким и са Спартаком а касније и са Црвеном звездом, и даље шта се све одвијало, то је нешто прелепо и ја сам пресрећан данас. „ истакао је Душан Дуда Маравић
Крај ревијалне утакмице, означио је почетак културно-уметничког програма који је био употпуњен наступом бројних културно-уметничких друштава и певачких група. Након тога, до дубоко у ноћ госте је забављао познати крајишник и естрадни уметник Боро Дрљача.