Празничну атмосферу у нашем граду ће и ове зиме употпунити новогодишња расвета, клизалишта и ледени тобоган. Из надлежног ЈП за управљање путевима, урбанистичко планирање и становање истичу да је постављање у току, те да ће расвета бити упаљена 4. децембра, док ће ледене површине Суботичанима бити доступне од 5. децембра.
Након што је прошле зиме због штедње електричне енергије био смањен и број постављених украса и број дана током којих је новогодишња расвета била упаљена, ове зиме Суботица ће засјати у пуном обиму. Биће постављени сви декоративни елементи и светлећи украси – укупно 2.500, а планирано је да декорација буде упаљена од 4.децембра до 15.јануара.
„Светлеће кугле, пахуље, лопте, леденице, ланчанице које се постављају по стубовима јавне расвете у језгру града, у улицама Штросмајерова, Матије Гупца, Димитрија Туцовића, на Корзу и малом Корзу, у Максима Горког, на Прозивци. Располажемо са елементима за декорацију и приградских насеља Таванкут, Љутово, Жедник, Чантавир и Биково“ – наводи референт за одржавање јавне расвете, Небојша Габрић.
Испред стубова Народног позоришта биће постављена новогодишња јелка, док ће Корзо бити украшен препознатљивим звезданим небом.
„Испред свечаног улаза у Градску кућу биће постављен ирвас са кочијом и Деда Мразом, на Прозивци породица Снешка Белића, Алеја Маршала Тита већ неколико година уназад има препознатљив тај изглед љубавне клупе, светлећа фонтана на партерној фонтани“ – додаје Габрић.
У центру града је у току поставка леденог тобогана, који ће за разлику од прошле, ове године такође бити украшен и осветљен. Клизалишта ће бити постављена на седам локација на Прозивци, на Палићу, у Бајмоку, Новом Жеднику, Чантавиру, Хајдукову и Доњем Таванкуту.
„Клизалиште ће и ове године бити бесплатно за коришћење, обезбеђене су клизаљке, као и сва потребна опрема за коришћење клизалишта. Клизалиште на Палићу ће ове године бити измештено у Улицу Јожефа Хегедиша на велики паркинг“ – каже урбаниста Сергеј Кузман.
Ледени тобоган и клизалишта ће радити од 5.децембра до 31.јануара, сваког дана од 9 ујутру до 9 часова увече.