У склопу обележавања 80 година техничког образовања у Суботици, одржано је такмичење аутомеханичара у једном суботичком аутосервису. Домаћин такмичења је била Техничка школа „Иван Сарић“.
Ученици су били више него спремни да се надмећу у знању и вештини, али и за дружење. Ово такмичење има посебан значај, јер окупља ученике образовних профила из области аутосервисирања из региона, са циљем подстицања практичних вештина и мотивисања младих за даље стручно усавршавање.
- Две школе из Србије, конкретно из Суботице и из Крагујевца, и по једна средња школа из Босне и Херцеговине – из Сарајева, из Црне Горе – из Подгорице, из Македоније – из Скопља, и из Словеније – из Љубљане. Ми смо домаћини ове године – каже Загорка Арадски Ивановић, из Техничке школе „Иван Сарић”.
Тимове су чинила по два такмичара из сваке школе. Саша Марковић, професор из Средње школе „Кнез Александар Карађорђевић“ из Крагујевца каже да ова сарадња није нова.
- Кренуло је тако што смо пре неких седам-осам година имали састанак у Љубљани. Ове школе и иначе сарађују у другим пројектима, па се и иначе дружимо. Тада смо дошли до закључка да све ове школе имају смер аутомеханичар, и договор је био да организујемо такмичење аутосервисера.
Манифестација је организована шести пут, а следеће године ће домаћин бити нека од сарајевских школа.









