Како децу из Дома „Колевка“, ону која још увек нису, укључити у образовни систем, била је тема стручног скупа који је одржан у Основној и средњој школи „Жарко Зрењанин“. Скуп је окупио стручњаке из образовних и установа социјалне заштите, као и представнике Покрајине и Министарства просвете.
Центар за заштиту одојчади, деце и омладине „Звечанска“ из Београда има велико искуство када је у питању укључивање деце са инвалидитетом у образовни систем, будући да сва деца о којој Центар брине, похађају школу.
ОИСШ „Жарко Зрењанин“ већ девет година образује децу која долазе из „Колевке“. Сада треба да се изнађе најбољи начин за укључивање 81 детета у систем, што је морално – друштвена обавеза, с обзиром на то да сва деца имају право на образовање, истакла је директорка школе, Драгана Вучковић.
Према речима Гордане Цветковић из Министарства просвете, крајњи циљ је да свако дете буде укључено у образовни систем, да добије адекватну подршку, а самим тим и да се развијају и напредују.
ОИСШ „Жарко Зрењанин“ похађа укупно 19 деце из „Колевке“, од чега 18 њих основну, а по први пут ове године један ђак је уписао и средњу школу.