У оквиру прославе првог рођендана, Дечја играоница „Фабрика забаве“, у суботу, 20. маја, организује Први породични фестивал под називом „Фабрика забаве“, у атриуму хотела Галлериа.
Дечија играоница „Фабрика забаве“ је врата свог шареноликог и забавног света отворила пре само годину дана, у атриуму хотела Галлериа. Ново место омогућило је малишанима да у савремено опремљеном и весело дизајнираном простору свакодневно квалитетно проводе време, или пак оне специјалне тренутке попут прославе рођендана. Овакав један посебан дан, по први пут дочекала је и играоница, која ће свој први рођендан обележити наредне суботе, манифестацијом Први породични фестивал.
Александра Чолић, Дечја играоница „Фабрика забаве“: „Суботица нема сличну манифестацију и жеља нам је била да са нашим првим рођенданом започемо једну лепу традицију. Ми славимо игру, забаву и радост, јер се управо читаве године бавимо игром и рођенданима. Деца су искрена и отворена, па смо само ослушнули шта би то њима било задовољство и како би они желели да заједно прославимо рођендан. Тог дана ћемо се играти са децом, родитељима и свима онима који желе и воле да се играју.“
Целодневна манифестација почиње у 11 часова, делом програма који ће бити такмичарског карактера, потом се наставља наступима великог броја суботичких плесних група и хорова, а очекује се и музички гости који ће присутне забављати све до 18 часова.
Александра Чолић, Дечја играоница „Фабрика забаве“: „Замислили смо да први део дана буде игра, те ћемо имати спортски полигон и разна такмичења, где нам у госте долазе спортисти који су обележили српски спорт и оне који живе међу нама. У послеподневном делу програма гостује нам Леонтина и Звездице, поред којих ће наступити плесачи и певачи, а жеља нам је да у програму учествују и све играонице и вртићи у Суботици.“
Први породични фестивал „Фабрика забаве“ подржали су Град Суботица, као и велики број суботичких привредника, у циљу промоције правих вредности, испуњеног и срећног детињства најмлађих суграђана.