
На осамдесетпрву годишњицу од победе над фашизмом, делегације Града Сомбора, Војске Србије, Амбасаде Руске Федерације, СУБНОР-а Сомбор, Асоцијације жена Републике Србије Окружни-општински-градски одбор Сомбор, Савез ратних војних инвалида и породица палих бораца, Удружење сомборских ветерана, Савез ратних војних инвалида и породица палих бораца Војводине, Удружење ратних војних инвалида града Сомбора и Удружење „Свет без граница“ свечано су положиле венце на Споменик партизанским борцима, Споменик борцима Црвене армије и Споменик жртвама фашистичког терора.
Одајући пошту сенима погинулих страдалника, који су дали своје животе за слободу, представници делегација уписали су се и у књигу сећања.
Уочи полагања венаца, градоначелник Града Сомбор Антонио Ратковић, чланови Градског већа Сава Дојић и Слободан Станић, те помоћник градоначелника Саво Иришкић, заједно са представницима СУБНОР-а Сомбор: председником Здравком Суботићем и члановима Председништва Јованом Ратковићем и Јованом Вукобратовићем, уприличили су пријем за представника Амбасаде Руске федерације, другог секретара Јурија Буткова и делегацију Војске Србије коју су чинили командант Првог центра за обуку Војске Србије пуковник Небојша Спајић, мајор Небојша Мијаиловић и капетан прве класе Златко Милић.









