Град Сомбор
Град Сомбор

Поводом обележавања Дана победе у Другом светском рату, данас 9. маја, полагањем венаца одата је пошта херојима Другог светског рата.

На осамдесетпрву годишњицу од победе над фашизмом, делегације Града Сомбора, Војске Србије, Амбасаде Руске Федерације, СУБНОР-а Сомбор, Асоцијације жена Републике Србије Окружни-општински-градски одбор Сомбор, Савез ратних војних инвалида и породица палих бораца, Удружење сомборских ветерана, Савез ратних војних инвалида и породица палих бораца Војводине, Удружење ратних војних инвалида града Сомбора и Удружење „Свет без граница“ свечано су положиле венце на Споменик партизанским борцима, Споменик борцима Црвене армије и Споменик жртвама фашистичког терора.

Одајући пошту сенима погинулих страдалника, који су дали своје животе за слободу, представници делегација уписали су се и у књигу сећања.

Уочи полагања венаца, градоначелник Града Сомбор Антонио Ратковић, чланови Градског већа Сава Дојић и Слободан Станић, те помоћник градоначелника Саво Иришкић, заједно са представницима СУБНОР-а Сомбор: председником Здравком Суботићем и члановима Председништва Јованом Ратковићем и Јованом Вукобратовићем, уприличили су пријем за представника Амбасаде Руске федерације, другог секретара Јурија Буткова и делегацију Војске Србије коју су чинили командант Првог центра за обуку Војске Србије пуковник Небојша Спајић, мајор Небојша Мијаиловић и капетан прве класе Златко Милић.