Техничка школа „Иван Сарић“ домаћин је још једне Пројектне недеље на којој учествује 106 ђака са 59 пројеката.

Међу њима су и Ђорђе Кнежевић и Филип Вуковић, ученици трећег разреда Политехничке школе који су се представили са лед лампом која ради уз помоћ магнета. Како кажу, лампа је намењена јутјуберима и инфлуенсерима којима је потребно добро осветљење кад снимају видеоматеријале, те се тако родила идеја.

Затекли смо на Пројектној недељи и Михаила Џогановића, ученика Техничке школе „Иван Сарић“ који је потпуно репарирао „томос“ мотор и 1979. године, што му је како каже, био дечачки сан. Требало му је читавих пет месеци, а план је да га ресиструје и вози, као и да наставља да рестаурира стара возила.

Ученици се ове године такмиче у пет категорија, а награде ће однети најбољи, као и они за које буде гласала публика.

Помоћница министра за дуално образовање, Габријела Грујић, поручила је да је пројектно образовање нови начин стицања знања, захваљујући ком деца треба да науче да користе разум.

Техничка школа „Иван Сарић“ организује Пројектну недељу још од 2007. године с циљем да ђаци покажу све оно што су научили на теоријској и практичној настави.