Пластеници породице Коковаи на Маковој седмици годинама су на мети оптужби да током лета пале отпад. И ове године само у последњих месец дана били су предмет инспекцијске контроле чак шест пута, плус је још шест пута долазила инспекција рада, а како кажу, пријаве Комуналној милицији су престали да броје, јер су готово свакодневне. Један од власника, Норберт Коковаи, истиче да отпад заиста неко пали, и да се то дешава током ноћи, али да није на њима да то истражују.
Апсурдно је, додаје Норберт, што они током лета ништа не пале. Напротив, зими ложе пећ како би загрејали свих 78 пластеника.
Проблем паљења отпада тема је и у Месној заједници „Макова седмица“. Председник Савета, Мирсад Налић, каже да буде пријава за паљење отпада у Осјечкој, Београдској и Пећарској улици, али да су оне увек анонимне и увек упиру прстом управо у пластенике породице Коковаи. Додаје да му се лично никад нико није обратио, због чега жели да стави тачку на ову причу.
Иако је паљење стрних остатак, смећа и биљних остатака на отвореном строго забрањено, до сада није установљен кривац на Маковој седмици. Док се то не догоди, породица Коковаи се пита колико дуго ће бити на мети комшијских оптужби, јер их инспекцијске контроле ометају у свакодневном раду.