Данас се обележава Међународни дан броја Пи. Тим поводом је у Техничкој школи „Иван Сарић“ девету годину заредом, приређен пригодан едукативно-уметнички програм на српском и мађарском језику, а потом и такмичење из Пи броја.
Пи дан, у математичком свету, обележава се сваког 14. марта, јер уколико овај датум напишемо у англосаксонском облику добијамо апроксимацију броја Пи који износи око 3,14. Осим тога, на данашњи дан, давне 1879. године, рођен је познати научник Алберт Ајнштајн, што додатно доприноси значају обележавања овог дана за све математичаре и физичаре. Професорка математике, Ружа Јеличић, дошла је на идеју да повеже број Пи и уметност, па је тако настала представа „Буди ирационалан“, која је отворила данашњу манифестацију у Техничкој школи „Иван Сарић“.
Ружа Јеличић, професорка математике у Техничкој школи „Иван Сарић“: „Представа је сачињена од три филма, и између има музичке спотове и текстове. Текстови говоре о бесконачности, о људима који траже, о људима који су на неки начин несхваћени. Сви људи који су трагали за бројем Пи односно за последњом децималом броја Пи, на неки начин су проглашавани лудима.“
Улогу у представи имао је и Звонимир Рудински, ученик другог разреда Техничке школе.
„Желимо да докажемо људима да треба да задиру дубље у своје биће, да не треба да раде само једну ствар у којој се осећају сигурно, јер ће им то досадити и неће напредовати. Треба да експериментишу са самим собом и да раде нешто што до сада нису,“ истиче Звоминир Рудински, ученик другог разреда Техничке школе „Иван Сарић“.
У оквиру традиционалног обележавања Пи дана, организује се и такмичење из Пи броја, где се ученици, записујући бројеве на табли, такмиче ко ће више децимала запамтити. Доња граница, да би се учествовало у такмичењу, је најмање 100 децимала.
Ерика Пап Хорват, професорка математике у Техничкој школи „Иван Сарић“: „Ми смо покушали да понудимо ђацима ово такмичење, што је лепо прихваћено и имамо талентоване ученике који то могу да запамте. Наш рекорд је 260 цифара, који смо постигли прошле године. Мелинда Дер држи рекорд у нашој школи.“
Награда за победника такмичења, сваке године је храна, тачније пица, јер како кажу, то је оно што ученици највише воле.