Министар спорта и омладине Вања Удовичић обишао је Основну школу „Свети Сава“ којој је министарство донирало спортске реквизите, након чега је посетио пливаче у Спортском центру „Прозивка“. Министар је посебно скренуо пажњу на улагања локалне самоуправе у спортску и омладинску политику,нагласивши да Суботица оправдано носи епитет „град спорта“.

Министар Удовичић похвалио је напоре Пливачког клуба „Спартак-Прозивка“ који је за свега десет година постојања и рада успео да окупи 260 младих пливача и постигне врхунске спортске успехе. Он је истакао да је ово пример за друге, нарочито похваливши рад младог тренера Бојана Рашковића који је завршио ДИФ са највишим оценама и одлучио да се врати у родни град и посвети деци.

Министар се осврнуо и на буџет Суботице која сваке године за омладинску и спортску политику издваја 280 милиона динара.

Градоначелник Стеван Бакић захвалио се министарству и порајини на подршци и подсетио да само заједничким улагањима могу да се створе што бољи услови за бављење спортом у граду.

Министарство је поклонило ОШ „Свети Сава“ спортску опрему вредну 450.000 динара коју чине голови, кошеви, мреже и чак 40 лопти, а ово је пета школа у у Суботици која је добила овакву донацију.