За разлику од претходне грејне сезоне, у „Суботичкој топлани“ истичу да је  2016/2017. протекла веома мирно. Званично, грејање траје до 15. априла, али ће се због временских прилика, највероватније продужити још неколико дана.

Иако је зима била знатно хладнија од прошле, никаквих проблема у систему даљинског грејања није било – поторошачи су сваког дана имали топле радијаторе, за разлику од неких градова у Србији, истиче директор „Топлане“, Дерво Ахметовић. Сезону оцењује као веома мирну, будући да је било мало примедби потрошача на износе рачуна.

И за Канцеларију заштитника грађана овогодишња грејна сезона протекла је мирно. Док су прошле године јануарски рачуни за даљинско грејање са сигурношћу били највећи посао за ову Канцеларију, будући да је стигло чак 800 притужби, ове године ситуација је сасвим супротна – пожалила су се свега два потрошача.

„Суботичка топлана“ већ је почела са ремонтним активностима у погону, које ће се интензивирати након 30. априла, а биће окончане најкасније до 15. септембра, када предузеће треба да буде спремно за нову грејну сезону.