Нова година је све ближе и празнична еуфорија већ је завладала градом. Наша екипа је проверавала колико је божићно – новогодишњи вашар посећен, али и шта наши суграђани највише купују.

Мирис куваног вина, печених колача, али и печења шири се центром града. Традиционални вашар „Wинтерфест“ уз окићен центра града, употпуњује празничну атмосферу, а Суботичани ни ове године нису пропустили прилику да пазаре, како су нам рекли, највише домаће производе, нарочито слаткише.

Вашари су ретке прилике када могу да купе праве, старинске бонбоне, а према речима продаваца, наши суграђани радо свраћају на њихов штанд.

Већ седам година на вашару продаје и Чедомир Пађен, који не пропушта ни једну већу манифестацију, али каже да је „Wинтерфест“ најбоља прилика за продају. Све на Чедомировом штанду сами су направили он и његова супруга и каже да је то управо оно што Суботичани препознају.

Прилику да своје ближње обрадују неким ручно израђеним и уникатним поклоном, али и да још уживају у домаћој храни и слаткишима, посетиоци ће имати прилику све до 13. јануара, који је последњи радни дан „Wинтерфеста“.