У Средњој медицинској школи одржана је трибина проф. др Данице Грујичић на којој су тема били актуелни проблеми младих у Србији
Незадовољство стандардом живота, жеља да се оде у неку другу, уређенију земљу, проблем налажења посла горуће су теме нашег друштва, које највише погађају младе, истакла је позната др Грујичић.
Професорица је са суботичким ђацима причала о њиховим плановима за будућност, о томе да ли ће наставити студије медицине или ће почети да раде као медицинске сестре, односно медицински техничари.
У склопу трибине, ученицима је представљена новооснована Фондација „Заједно за младе”, покренута на иницијативу студената Педагошке академије из Ужица, која носи име Данице Грујичић, а чији је циљ стипендирање и помоћ младим талентованим људима.
Фондација ће радити и на томе да младе људе задржи у земљи, јер према речима др Грујичић, ако нам оду деца, онда је све бесмислено.