Магазин Дани

Спорт

Убедљива победа фудбалера Спартака

Владо Шућур | 5. децембар 2019. | 15:25 | Спорт

Фудбалери  Спартак Ждрепчеве крви победили су Пролетер из Новог Сада резултатом 4-1 на Градском стадиону у Суботици. Другим тријумфом у последња три кола, уз један изједначен резултат, суботичани су потврдили добру форму пред меч са Црвеном Звездом у Београду који их очекује у суботу.

Спартак је рано повео поготком Туфегджића али је Пролетер убрзо узвратио преко Лазара Марјановића па је после четрдесет и пет минута игре било 1-1. У другом полувремену виђена је боља игра Спартака, конкретније заврšнице напада и три гола у мрежи новосађана. Туфегджић је други гол на утакмици постигао у šесдесет и другом минуту после додавања Марчића и плаво бели су поново стекли предност. Милан Марчић је добру партију крунисао погодком за 3-1. Играч утакмице ипак је био Лазар Туфегджић који је у заврšници меча по трећи пут савладао Петрића за коначних 4-1. Екипа Владимира Гаћиновића је у минула три сусрета постигла девет голова и доказала да жели и уме да се надиграва. После деветнаест одиграних кола Спартак је осми на табели са двадесет и осам бодова. За добар резултат у наредном мечу против лидера на табели биће јој потребна и одлична одбрана и мало спортске среће.