Магазин Дани

Спорт

Тријумф Спартака над Мачвом

Владо Шућур | 31. октобар 2019. | 11:27 | Спорт

Фудбалери Спартака савладали су екипу Мачве на Градском стадиону у Суботици резултатом 3-1 у оквиру четрнаестог кола Линглонг Суперлиге Србије. Спартак је од самог почетка заиграо одлучно и организовано па је већ у 10. минуту након притиска на последњу линију гостију Мијаиловић играо руком, досуђен је пенал за плаво беле а Немања Обрадовић је добро реаговао након одбране Пулетића и постигао први гол на мечу. Исти играч је дуплирао предност домаћих уз мало спортске среће и после добре акције по десној страни. Да су фудбалери Мачве добро припемали меч видело се након šто су се домаћи донекле опустили после два погодка. Успели су да пребаце тежиšте игре близу гола Спартак и да дођу до једанаестерца а сигуран извођач је био Милоš Адамовић. Друго полувреме почело је притиском гостију који су желели до изједначења. Докић је у неколико наврата добро реаговао а његови саиграчи успели су у наставку да успоставе равнотежу а затим и теренску иницијативу. И поред добре игре није било праве заврšнице све до судијске надокнаде када је Дамјан Гојков затресао мрежу за коначних 3-1.

Спартак је тренутно девети на табели са осамнаест бодова из четрнаест утакмица и у наредном колу игра против Напретка у Круšевцу.