Магазин Дани

Спорт

Спартак се пласирао у 1/8 финала купа Србије

Владо Шућур | 26. септембар 2019. | 13:52 | Спорт

Фудбалери Спартака победили су Нови Пазар резултатом 2-0 и остварили пласман у 1/8 финала Купа Србије. Екипа Владимира Гаћиновића је до победе на Градском стадиону у Суботици доšла дисциплинованом и стрпљивом игром. Слично као у мечу против Јавора у Суперлиги, плаво бели су контролисали ситуацију на терену, остварили доминацију на средини и на крају били неšто успеšнији у реализацији.  Први погодак виђен је у 33. минуту када је расположени Никола Срећковић добро прихватио лопту на десној страни и оšтрим ударцем савладао голмана гостију. Спартак је задржао минималну предност до краја првог дела. Играчи Новог Пазара су се ослободили и периодично успевали да успоставе равнотежу када је посед у питању али нису стварали изгледне šансе.  Добро организованој и стабилној одбрани суботичана било је теšко пронаћи слабу тачку. После недозвољене игре руком у 86. минуту судија је показао на једанаест метара а сигуран изводјач био је Немања Обрадовић за коначних 2-0.