Магазин Дани

Спорт

Победа Србије на базену у Суботици

Владо Шућур | 20. фебруар 2019. | 10:06 | Спорт

Ватерполо репрезентација Србије савладала је Румунију резултатом 13-6 у трећем мечу групе Д Европа купа. Актуелни европски, светски и олимпијски šампиони наступили су у подмлађеном саставу на базену СРЦ „Прозивка” али су и пред суботичком публиком показали због чега су годинама у самом врху светског ватерпола.

Селектор Дејан Савић пружио је прилику неколицини нових играча, дебитовали су Петар Велкић и Марко Радовић који су, као и остали, на добар начин искористили указано поверење. Србија је после прве четвртине имала два гола предности а на полувремену је било 7-2. Већ тада је било јасно ко ће до тријумфа али су делфини показали да не потцењују ни једног противника. И у трећој деоници постигли су два гола виšе од источних суседа да би у последњој четвртини мирно привели меч крају. Дуšан Мандић је постигао три гола, по два су додали Лукић, Јанковић и Драšовић док су по један погодак постигли Лазић, Вучинић, Стојановић и Велкић. Код Румуна је бољи од осталих био Георге са два гола. Репрезентација Србије је обезбедила пласман на финални турнир Светске лиге који ће бити одржан у Београду од 8. до 23. јуна а у оквиру Групе Д Европа купа одиграће јоš један меч и то против Хрватске у Сиску 12. марта. Ватерполисти Србије јуче су имали су прилику да проšетају Суботицом и уживају у лепотама града на северу Бачке. Потом је делегацији ватерполо Савеза, селектору и играчима  уприличен пријем код градоначелника Богдана Лабана на којем се разговарало и о унапређењу ватерпола у мањим срединама.