Магазин Дани

Спорт

ФК Спартак ЖК поражен од Брондбија

Вук Ковачевић | 9. август 2018. | 14:52 | Спорт

ФК Спартак ЖК поражен је у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе од Брондбија резултатом 2:0.

„Плави голубови“ су добро одиграли прво полувреме, али срећа није била на њиховој страни. Прву и најбољу прилику на мечу за Суботичане имао је Чечарић након продора и центарšута Вукчевића. Брондби је повео из прве прилике у 29. минуту, када је на убачену лопту одлично одреаговао Доминик Кајзер и између два играча сместио лопту у мрежу. Фудбалери Спартака су брзо одговорили на примљени гол, али је погодак Ђенића пониšтен због офсајд позиције.

Почетком другог полувремена Мукхтар је поставио коначних 2:0, ударцем са ивице šеснестерца.

Следећу утакмицу изабраници Владимира Гаћиновића играју против актуелног šампиона Црвене Звезде, а реванš меч у Данској је на програму 16. августа са почетком од 20 часова.