Магазин Дани

Спорт

ФК Спартак ЖК поражен у 3. колу Супер лиге Србије

Вук Ковачевић | 7. август 2018. | 14:59 | Спорт

ФК Спартак ЖК поражен је у 3. колу Супер лиге Србије од Пролетера из Новог Сада резултатом 4:0.

Владимир Гаћиновић, шеф стручног штаба ФК Спартак, због густог распореда утакмица извео је комбиновани састав против новајлије у лиги како би одморио стартне првотимце за меч трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Млади играчи Спартака нису успели да се супротставе далеко искуснијој екипи Пролетера. Гости су повели у 20. минуту голом Миросављева, затим је у финишу другог полувремена предност удвостручио Чоловић. У другом делу меча фудбалери Спартака били су нешто агилнији, али то није спречило госте да у 58. минуту преко Новаковића још једном затресу мрежу Перића. Коначних 4:0 поставио је Миросављев својим другим голом у 79. минуту.

„Плави голубови“ су за сада у домаћој лиги забележили једну победу и два пораза и тренутно заузимају 13. позицију на табели. Следећу првенствену утакмицу суботичани играју против актуелног шампиона Црвене Звезде, а у четвртак дочекују Брондби из Данске у оквиру трећег кола квалификација за Лигу Европе на стадиону Рајко Митић са почетком од 20:45.