Магазин Дани

Спорт

ФК Спартак ЖК елиминисао Спарту из Прага

Вук Ковачевић | 2. август 2018. | 16:11 | Спорт

ФК Спартак ЖК елиминисао је Спарту из Прага на путу за Лигу Европе, укупним резултатом двомеча 3:2 и тако остварио највећи успех у клупској историји.

Фудбалери Спартака поражени су у Прагу 2:1, али захваљујући повољном резултату из првог меча изборили су пролаз у треће коло квалификација за Лигу Европе где ће се састати са Брондбијем из Данске.

Спарта је отворила утакмицу веома офанзивно. Запретили су већ у четвртом минуту када је Николае Станчију погодио пречку. Спартак је узвратио преко Савковића, али недовољно добро. Фудбалери Спарте наставили су са нападима и у 18. минуту поново запретили овога пута преко Бенджамина Тетеа који је погодио стативу. Иако је голман Перић деловао сигурно заустављајући šутеве Šурала, савладан је у 29. минуту. Акцију је започео Канга, центрирао је Плавšић, а на неких пет метара од гола сигуран је био Šурал за 1:0.

Друго полувремен настављено је у истом ритму. У 66. минуту фудбалери Спарте удвостручују предност голом Плавšића, после центарšута Фридека. Изабраници Владимира Гаћиновића се нису предавали и након осам минута постигли су одлучујући гол овог двомеча. Ђенић је врšио притисак, преварио Радаковића који је неопрезно у šеснестерцу употребио руке и одгурно с леђа Ђениђа, а судија је показао на белу тачку. Сигуран са једанаест метара био је Чечарић за коначних 2:1.

Након примљеног гола, незадовољни највијачи Спарте упали су на терен како би изврšили притисак на судије и играче. Полиција није одмах реаговала, а редари су били немоћни у покуšајима да их зауставе. Навијачи су се затим повукли након разговора са капитеном Šуралом. Због овог инцидента УЕФА би морала да санкциониšе Спарту.

У наставку игре Спартак је остао са играчем мање, поšто је Марчић добио други жути картон. До краја утакмице није било резултатских промена, Спарта је нападала све јаче, али „плави голубови“ су се храбро бранили и упесли да сачувају резултат за историјски успех.

Прва утакмица трећег кола квалификација за Лигу Европе против Брондбија је на програму 9. августа.