Магазин Дани

Спорт

Тријумф над Радником пред почетак плеј-офа

Бојан Николић | 6. април 2018. | 11:45 | Спорт

Последње коло регуларног тока Суперлиге Србије донело је чак 26 голова на осам одиграних утакмица. Значајан допринос изузетно ефикасном колу, дали су и фудбалери Спартак Ждрепчеве крви који су пред својим навијачима забележили 14 првенствену победу резултатом 3:1 у сусрету против Радника из Сурдулице.

„Плави голубови“ су у првом полувремену на крилима фантастичног Огњена Ђуричина за 15 минута постигли два гола, док су у другом полувремену  одиграли довољно паметно, искористили грешку одбране Радника и утакмицу успешно привели крају.

Већ у 9. минуту затресла се мрежа Васиљевића. Након корнера гостију, лопта је избачена у поље, где је брзоноги Огњен Ђуричин направио дар-мар у одбрани Сурдуличана, побегао чуварима а потом правовремено послао лопту на ногу Савковића за вођство плавих голубова.

Награду за одличну игру, Ђуричин је добио у 24. минуту. Савковић је украо лопту на средини терена, одиграо пас до Ђуричина који у трку „ломи кичму“ Павловићу а потом од стативе лопту шаље у мрежу за 2:0.

Међутим десет минута касније, гости преполовљавају резултат. Ђорђевићев центаршут из корнера, Златановић главом преусмерава на другу стативу, где је капитен гостију Павловић спроводи у мрежу, за коначан резултат првог полувремена.

У другом делу игре, Спартак ЖК контролисао је ситуацију на терену,  а успео је да дође до трећег гола. У 56. минуту штопер гостију Ивановић лоше реагује на високу лопту и практично главом асистира на ногу Чечарићу који је био неумољив и по трећи пут приморава голмана Васиљевића да вади лопту из мреже. До краја утакмице, Радник је покушао да учини нешто више и смањи предност домаћих, али су се ти напади практично завршавали испред гола голмана Остојића који није имао превише посла на овом сусрету.

Након 30 одиграних кола, Спартак ЖК заузео је пету позицију са 49 освојених бодова, а након преполовљавања учинка пред старт плаyоффа, Суботичани имају 25 бодова колико и четвртопласирани нишки Раднички. Пред плавим голубовима следи плеј-оф и борба за што бољи пласман.

Прво коло плаyоффа на програму је након васкршњих празника у суботу 14. априла, када ће Спартак ЖК на свом терену дочекати београдски Вождовац.