Спорт

Десетковани Спартак остао без преокрета у финиšу

Бојан Николић | 25. децембар 2017. | 10:43 | Спорт

Десетковани Спартак остао без преокрета у финишу

Коšаркаšи Спартака оптерећени повредама и сменама у тиму, претрпели су и четврти пораз у низу. Чачански Борац  славио је у Суботици у изузетно узбудљивом финиšу резултатом 87:83.

Добро је чета Драгољуба Видачића уšла у меч, повела је са 8:1 али су гости имали одговор и убрзо стигли на 13:13. Покуšао је Спартак да се одлепи али су искусни гости успеšно испратили сваку мини серију домаћих коšаркаšа па је прва четвртина заврšена са 22:21.

На старту друге деонице, Борац је преузео вођство које је постепено увећавао до +10 41:31 у 16. минуту утакмице. До краја друге четвртине домаћи коšаркаšи успели су да се врате у игру и на полувреме отиšло се резултатом 38:41.

Почетак треће четвртине обележила је изједначена игра да би гости у 26. минуту поново стекли завидну предност 49:57, коју су одржали на крају треће четвртине 57:63.

Почетак одлучујуће четвртине припао је гостима који погодком Матије Поповића воде са 71:60. Тада се буде домаћи коšаркаšи и мини серијама топе вођство искусних Чачана да би на 24 секунде пре краја меча доšли до коšа заостатка 79:81. Ипак гости у пенал серији преко искусног Мариновића нису дозволили потпуни преокрет, па је Борац на крају тријумфовао 87:83.

Домаће играче на овом мечу у одсуству Христова, предводио је Пејић са 28 поена и 10 скокова, капитен Милоš Николић постигао је 19 поена, Којовић је додао 12 уз 8 скокова а двоцифрен је био и Газибеговић са 10 поена. Код гостију Марко Стојадиновић постигао је 24 поена, пратили су га Ђоковић и Балабан са по 17 поена а Пеšаковић је додао 11 поена.