Магазин Дани

Спорт

Стотка голубица против Шумадије

Бојан Николић | 24. децембар 2017. | 10:41 | Спорт

Коšаркаšице Спартака, оствариле су другу првенствену победу у Женској коšаркаšкој лиги Србије и на најбољи начин заврšиле такмичарску 2017. годину. Голубице су одиграле šутерски одличан меч, разбиле су ривалке под коšем, освојиле чак 17 лопти šто им је донело изузетно убедљив тријумф против крагујевачке Šумадије 101:50 (26:7, 25:16, 16:21, 34:6).

Већ на старту дуела, домаће коšаркаšице јасно су ставиле до знања гоšћама да се неће добро провести на паркету Хале спортова. Већ у 3. минуту на семафору је стајало 9:0 да би та предност до краја прве четвртине нарасла 22:6.

Спартак је и у другој четвртини константно подизао предност из минута у минут. Тројком Норел  у 17. минуту предност је нарасла на преко 30 разлике 47:15 да би се на паузу отиšло резултатом 51:23.

У трећој четвртини доšло је до опуšтања у игри Спартака, šто су гоšће искористиле да разлику смање на пристојних 18 поена предности 58:40, šто је уједно био и последњи знак отпора. До краја треће четвртине голубице су вођство поново подигле на преко 20 поена предности за мирну последњу четвртину.

У четвртој четвртини Спартак је противнику дозволио да постигне свега šест поена при том убацивšи 34, šто је резултирало убедљивом резултату на крају утакмице 101:50.

На овом мечу домаћу екипу предводила је маестрална Норрел Морсе која је забележила дабл дабл учинак са 32 поена и 14 скокова, Анђела Злајић додала је 25 поена уз 8 скокова, а повратница у суботичко јато Натаšа Павлов постигла је 16 поена уз 7 скокова. Код гоšћи Наталија Спаић постигла је 17 поена али је по учинку најбоља била Неда Васовић са 9 поена, 12 скокова и 5 освојених лопти.