Магазин Дани

Спорт

Стотка голубица против Шумадије

Бојан Николић | 25. децембар 2017. | 10:41 | Спорт

Кошаркашице Спартака, оствариле су другу првенствену победу у Женској кошаркашкој лиги Србије и на најбољи начин завршиле такмичарску 2017. годину. Голубице су одиграле шутерски одличан меч, разбиле су ривалке под кошем, освојиле чак 17 лопти што им је донело изузетно убедљив тријумф против крагујевачке Шумадије 101:50 (26:7, 25:16, 16:21, 34:6).

Већ на старту дуела, домаће кошаркашице јасно су ставиле до знања гошћама да се неће добро провести на паркету Хале спортова. Већ у 3. минуту на семафору је стајало 9:0 да би та предност до краја прве четвртине нарасла 22:6.

Спартак је и у другој четвртини константно подизао предност из минута у минут. Тројком Норел  у 17. минуту предност је нарасла на преко 30 разлике 47:15 да би се на паузу отишло резултатом 51:23.

У трећој четвртини дошло је до опуштања у игри Спартака, што су гошће искористиле да разлику смање на пристојних 18 поена предности 58:40, што је уједно био и последњи знак отпора. До краја треће четвртине голубице су вођство поново подигле на преко 20 поена предности за мирну последњу четвртину.

У четвртој четвртини Спартак је противнику дозволио да постигне свега шест поена при том убацивши 34, што је резултирало убедљивом резултату на крају утакмице 101:50.

На овом мечу домаћу екипу предводила је маестрална Норрел Морсе која је забележила дабл дабл учинак са 32 поена и 14 скокова, Анђела Злајић додала је 25 поена уз 8 скокова, а повратница у суботичко јато Наташа Павлов постигла је 16 поена уз 7 скокова. Код гошћи Наталија Спаић постигла је 17 поена али је по учинку најбоља била Неда Васовић са 9 поена, 12 скокова и 5 освојених лопти.