Магазин Дани

Спорт

Сјајни Ивановић одвео Спартак на друго место

Бојан Николић | 11. септембар 2017. | 12:59 | Спорт

Сјајне игре суботичког Спартака ове сезоне никога не остављају равнодушним. Плави голубови имају најбољи старт у првенству у новијој фудбалској историји, захваљујући којем након непотпуних осам кола заузимају другу позицију са два бода мање и утакмицом више од београдске Црвене звезде. Овако добар старт суботички суперлигаш није забележио ни у сезони 2009/2010 када су изборили квалификације за Лигу Европе. Те сезоне је Спартак након осам одиграних кола заузимао пету позицију иза вечитих ривала, Војводине и ОФК Београда.

Вратимо се у садашњост. У суботу на Градском стадиону, чета Александра Веселиновића славила је у дербију кола над крушевачким Напретком са 2:1 (2:1). Заслуге за победу иду целом тиму, али издвојићемо двоструког стрелца Ђорђа Ивановића који је својим головима трасирао пут ка победи.

Први погодак популарни Ђоле постигао је у 16. минуту након фантастичне акције целе екипе. Изједначење донео је искусни Енвер Аливодић у 29. минуту утакмице, али је радост гостију кратко трајала. Ивановић је у 33. минуту одузео лопту на 25 метара од гола а потом упутио неодбрањив шут у десни угао голмана Петровића за испоставиће се коначних 2:1. До краја утакмице Спартак Ждрепчева крв остала је са играчем мање због искључења Николића у 67. минуту сусрета, али тај детаљ није утицао на коначни резултат утакмице.

Новом победом, Спартак ЖК заузима другу позицију на табели. Због обавеза Црвене звезде у групној фази Лиге Европе, сусрет 10. кола одложен је за октобар а у оквиру 11. кола предстојећег викенда, плави голубови дочекују Младост из Лучана на Градском стадиону.